Kaple sv. Jana Křtitele

Kaple sv. Jana Křtitele Co zde najdete

Nádherné nástěnné malby
Nejstarší gotickou stavbu v Olomouci
 

V polovině 13. století vznikla na severní straně přemyslovského hradu gotická křížová chodba, která je dnes tou vůbec nejstarší dochovanou gotickou stavbou v Olomouci. V polovině 15. století byla chodba částečně přestavěna na kapli sv. Janů (později jen sv. Jana Křtitele) a na konci 15. století vyzdobena nádhernými nástěnnými malbami, které se dochovaly na klenbě a stěnách bývalého presbyteria.

Prodej: Kadidlo a křesťanské ikony

Nachází se zde také do zdi zasazený náhrobek rytíře Arnošta Kužela z Žeravic z roku 1524 a ještě o čtyři roky starší náhrobní kámen jistého Václava z Moštěnic. I tato kaple je dnes součástí Arcidiecézního muzea. 

Doprava 

Do Arcidiecézního muzea vás zavezou tramvaje číslo 2, 4 a 6. Vystupte na zastávce U Dómu a zatočte doleva do ulice Dómská. Ujdete pár desítek metrů do mírného kopce a muzeum určitě nepřehlédnete. Dáváte-li přednost procházkám, můžete jít i pěšky. V takovém případě sem dojdete z Horního náměstí přes ulici Ostružnickou nebo Ztracenou, ulici Denisovou a ulici 1. máje asi za 25 minut.

Otevírací doba

Út - Ne 10:00 - 18:00 hod. (pouze přes léto)

Vstupné
- Plné: 50,- Kč (každou středu a neděli vstup volný). Vstupenka platí pro Arcidiecézní muzeum i Muzeum moderního umění, je platná v den zakoupení.
- Se slevou: 25,- Kč (děti do 18 let, karty ISIC, IYTC, ITIC, EUROBEDS, EURO 26, senioři)
- Volný vstup mají děti do 6 let, majitelé karty Olomouc region Card, a návštěvníci o státních svátcích.

Kontakt

Adresa: Václavské nám. 3, Olomouc, 771 00
Telefon: +420 585 514 111
Web: http://www.olmuart.cz
E-mail: info@olmuart.cz

Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci

        

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!