Kaple sv. Barbory

Kaple sv. Barbory
Co zde najdete
  • Krásné malby a prostředí
  • Klenotnici v dolní části stavby
TOP5

Kaple sv. Barbory, zvaná také „pohanská věž“ pochází už z počátku 12. století. V severní části budovy můžete dodnes spatřit zachované románské zdivo. V 18. století přibylo k věži několik podlaží a v nejvyšším z nich vznikla soukromá barokní kaple sv. Barbory využívaná kapitulními děkany.V inventáři kaple se nacházejí  gobelíny, bronzové svícny a odlitky děl významného benátského sochaře Alessandra Vittoriho (1525 - 1608) ze druhé poloviny 16. století. Kaple je dnes přístupná veřejnosti jako součást Arcidiecézního muzea.

Prodej: Kadidlo a křesťanské ikony

Otevírací doba
Út - Ne     10:00 - 18:00 hod.

Vstupné
- Plné: 50,- Kč (každou středu a neděli vstup volný). Vstupenka platí pro Arcidiecézní muzeum i Muzeum moderního umění, je platná v den zakoupení.
- Se slevou: 25,- Kč (děti do 18 let, karty ISIC, IYTC, ITIC, EUROBEDS, EURO 26, senioři)
- Volný vstup mají děti do 6 let, majitelé karty Olomouc region Card, a návštěvníci o státních svátcích.

Doprava
Do Arcidiecézního muzea vás zavezou tramvaje číslo 2, 4 a 6. Vystupte na zastávce U Dómu a zatočte doleva do ulice Dómská. Ujdete pár desítek metrů do mírného kopce a muzeum určitě nepřehlédnete. Dáváte-li přednost procházkám, můžete jít i pěšky. V takovém případě sem dojdete z Horního náměstí přes ulici Ostružnickou nebo Ztracenou, ulici Denisovou a ulici 1. máje asi za 25 minut.

Kontakt
Adresa: Václavské nám. 3, Olomouc, 771 00
Telefon: +420 585 514 111
Web: http://www.olmuart.cz
E-mail: info@olmuart.cz


Fotografie kaple sv. Barbory

Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci

        

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!