Kaple Panny Marie Ochranitelky

Kaple Panny Marie Ochranitelky Co zde najdete

Tři zajímavé gotické plastiky 

Na rohu Dómské ulice a Václavského náměstí se nachází kaple Panny Marie Ochranitelky z roku 1860. V kapli najdete tři zajímavé gotické reliéfy. Gotické plastiky sv. Petra a sv. Pavla, které pocházejí z dnes již neexistujícího kostela sv. Petra na Předhradí (kostel byl zbourán roku 1792) a gotický reliéf Panny Marie Ochranitelky z roku 1483. Ten byl půdně umístěn v kostele Panny Marie na Předhradí, který podlehl přestavbám města v roce 1839. 

Prodej: Kadidlo a křesťanské ikony

Doprava
Dómská ulice spojuje Václavské náměstí s ulicí 1. máje, po níž jezdí tramvaje 2, 4 a 6. Jedete-li z centra, vystupte na zastávce U Dómu a zatočte doleva přímo do ulice Dómská. Dáváte-li přednost procházkám, můžete jít i pěšky. V takovém případě sem dojdete z Horního náměstí přes ulici Ostružnickou nebo Ztracenou, ulici Denisovou a ulici 1. máje asi za 25 minut.

Kontakt
Adresa: Dómská ulice, Olomouc, 779 00


 

Fotografie kaple Panny Marie Ochranitelky

Partnerské weby: - Arménský Dům - Portál Antika - Dobrá čajovna Olomouc - Divadlo Tramtarie - www.jirkapanek.cz - Arcidiecézní muzeum Olomouc  - MOF´s - Dům dětí a mládeže Olomouc - Poznávej.eu - Masáže,dárky,zážitky - Katalog ověřených kempů v ČR a SR - Koupaliště - Pohlednice Olomouc - Umělecký fotograf Kamil Vykopal - Moravské divadlo Olomouc - Akce v Olomouci - Arcibiskupský palác v Olomouci

        

Kadidla a Vykuřovadla

Google Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Počasí pro Olomoucko

Novinky z vašeho města

Chcete být informováni o aktuálním dění ve vašem městě? Přihlaste se k odběru novinek z Portálu Olomouc!